بازديد 1594

میکروچیپ چیست ؟

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
10 / مهر / 1393    

روشهای سنتی و قدیمی جهت شناسایی حیوانات ، شامل پلاكهای الصاقی ، خالكوبی و علامت گذاری بود كه این روشها معایب بسیار زیادی داشت . در دو دهه اخیر ، تكنولوژی میكروچیپ تحول و تغییر عظیمی را در سیستم های شناسایی ایجاد نموده و بعنوان یك اساس شناسایی مكانیزه در جهان مطرح شده است . این تكنولوژی بر اساس شناسایی توسط امواج رادیویی استوار بوده و بدون نظارت و تفسیرهای نظری و شخصی انجام می پذیرد . میكروچیپ تنها روش شناسایی دائمی و مطمئن جانداران بوده كه می تواند در كوتاه ترین زمان ، جمعیت كثیری از جانداران را مورد شناسایی قرار دهد.


بازديد 10097

زهرآگین ترین و سمی ترین ۱۰ مار جهان

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
5 / مرداد / 1393    

اسامی و مکان زندگی ۱۰ سمی ترین مار جهان با تصاویر زیبا از این مارهای بسیار خطرناک جهان.


بازديد 1719

قاتل ترین حیوان جهان

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
28 / تیر / 1393    

در حالی که طبیعی است انسان از حیواناتی که دندان های بزرگ و شهرت ترسناک دارند مانند شیر یا کوسه بترسد و آنها را قاتل ترین حیوانات جهان بداند اما در این گزارش فهرست جالبی از قاتل ترین موجودات زمین عرضه می شود...


بازديد 1416

ونوس گربه ای باشکوه با صورتی نصف روز٬ نصف شب

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
17 / تیر / 1393    

بازديد 3089

(۱۰) سنگین وزن ترین ماهیان آب شیرین

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
6 / تیر / 1393    

۱-خاویار

محل زندگی: دریای خزر٬‌ دریای سیاه

رکورد وزن:۱۵۷۱

وضعیت گونه: در معرض انقراض


بازديد 1574

هفت کاربرد عجیب وغریب مدفوع حیوانات

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
15 / خرداد / 1393    

همه می‌دانند که از مدفوع حیوانات به عنوان کود برای حاصلخیز کردن خاک استفاده می‌شود، اما در این پست می‌خواهیم به کاربردهایی از مدفوع، سرگین، پشکل یا پهن حیوانات و یا هر چیزی که می‌خواهید اسمش را بگذارید اشاره کنم که به احتمال فراوان تا به حال نشنیده بودید.


بازديد 1570

چگونه کوسه ها به پیش بینی طوفان ها کمک می کنند

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
12 / خرداد / 1393    

ترجمه

دانشمندان در یک پروژه قابل توجه جدید برای استفاده از کوسه و شکارچیان بزرگ دریایی به عنوان سنسورهای بیولوژیکی امیدوارند که آنها بتوانند ما را در پیش بینی شکل گیری و جریان هایطوفان های به طور بالقوه خطرناک کمک کنند. 

محققان دانشگاه میامی در مجموع 750 جانوران دریایی در ده سال گذشته سنسور گذاری کرده اند٬ که همه این سنسورگذاری ها برای پیگیری میزان دما و شوری آب دریاها در اعماق مختلف هست. در اوایل سال جاری٬ محققان متوجه چیز خاصی در مورد داده های دریافتی از این سنسورها گشتند٬ این جانوران دریایی علامت گذاری شده متمایل به سمت آب های شده اند که حدود 79 درجه فارنهایت یا بالاتر بوده، که این دمایی هست که در آن طوفان ها شکل می گیرند.


بازديد 1918

آیا میدانید...

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
3 / خرداد / 1393    

دانستنیهایی در مورد حیوانات که شاید ندانید...

آیا میدانید که...


بازديد 1383

محاسبات هندسی کوسه های نهنگی

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
3 / خرداد / 1393    

کوسه های نهنگی از جمله بزرگترین گونه های ماهی در اقیانوسها هستند که به تازگی مشخص شده حرکات شاهانه و آرام آنها در هنگام شنا کردن با هدف انجام محاسبات هندسی به منظور ذخیره انرژی انجام می گیرند.


بازديد 2285

آشنایی با پرنده کریچ ساز

موضوع اصلی : بیشتر بدانیم
26 / فروردین / 1393    

مفهوم انجام کارهای پیچیده برای جذب جنس ماده فقط مختص انسان ها نیست. مرغ های کریچ ساز نر معماران فوق العاده ای هستند که از مهارت های خود به همین منظور استفاده می کنند...