قوانین جدید در کالیفرنیا برای کاهش آلودگی ایجاد شده توسط خودروهای دیزلی

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 15 / دی / 1393    
ارسال کننده


 

کارشناسان محیط زیست در آمریکا تاکید دارند قوانین تعیین‌شده برای کامیون‌های دیزلی در کالیفرنیا تاثیر مثبتی بر کاهش آلودگی هوا خواهد داشت.

در یک بررسی تازه روی چندین نوع آلاینده یک تیم تحقیقاتی به ارزیابی سطح انتشار مواد آلاینده حاصل از کامیون‌های دیزلی پرداختند.

«توماس کرچستتر» یکی از متخصصان این مطالعه گفت: در این بررسی تعدادی از مواد آلاینده مرتبط با سلامت عمومی و محیط زیست ارزیابی و مشخص شد کامیون‌های دیزلی منبع اصلی انتشار اکسیدهای نیتروژن هستند که پیش فاکتور شکل گیری اوزون و آلاینده‌ها در جو و در نتیجه عامل تاثیرگذار بر تغییرات آب و هوایی منطقه‌ای و گرمای جهانی محسوب می‌شوند.

طبق بررسی‌های انجام شده آلودگی هوا در محیط‌های باز با مرگ زودرس 100 هزار تن در آمریکا در سال مرتبط است. در حالی که آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا استانداردهایی را برای میزان انتشار مواد آلاینده در موتورهای جدید تعیین کرده اما بسیاری از اتوبوس‌ها، کامیون‌ها و خودروهای سنگین که در حال حاضر استفاده می‌شوند تا چند دهه در جاده‌ها تردد خواهند کرد و به همین دلیل است که در سال‌های اخیر قوانین جدید جدی‌تری برای کاهش میزان انتشار مواد آلاینده از این وسائل نقلیه در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت شبکه اخبار محیط زیست، از آنجا که کامیون‌های دیزلی یکی از عوامل اصلی آلودگی هوا در کالیفرنیا شناخته شده‌اند و تردد آنها در این ایالت بیشتر شده از دو تکنولوژی جدید برای کنترل انتشار مواد آلاینده از این کامیون‌ها استفاده می‌شود که شامل «فیلتر ذرات گازوئیل» و «کاتالیزی انتخابی» هستند و مقررات استفاده از آنها در این ایالت جدی‌تر خواهد شد.

منبع: ایسنا

1285 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: