تهویه مطبوع٬ عامل سردی داخل خانه و برعکس عامل گرمای هوای شهری

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 11 / خرداد / 1393    
ارسال کننده


ترجمه: سعید علیزاده

همه ما عشق راحتی در خانه و کسب و کارمان هستیم.ما با استفاده از تهویه مطبوع درجه حرارت راحت در داخل خانه را محیا می سازیم. سیستم های تهویه مطبوع اساسا با حرکت هوا گرمتر از داخل به خارج خانه کار می کنند. آیا این تاثیری بر آب و هوا دارد؟ گرم شدن کره زمین؟


گروهی از محققان از دانشگاه ایالتی آریزونا نشان داده است که آزاد کردن گرمای اضافی از سیستم های تهویه مطبوع در حال اجرا در طول شب دمای بیرون را بالاتر می برند، که باعث بدتر شدن اثر جزیره ی گرمایی شهر و افزایش تقاضای خنک کننده ها می شوند.

به گفته فرانسیسکو سالامانکا ، یک دانشمند محقق فوق دکترا در دانشگاه ریاضی و علوم آماریایالتی آریزونا: ما دریافتیم که حرارت زائد از سیستم های تهویه مطبوع حداکثر در طول روز بود اما اثر آن در نزدیکی سطح زمین ناچیز بود. با این حال، در طول شب ، حرارت ساطع شده از سیستم های تهویه مطبوع بیش از 1 درجه سانتیگراد ( افزایش میانگین دمای هوا تقریبا 2 درجه فارنهایت ) برای برخی از مکان های شهری را در بر داشت.


این تحقیق در این مقاله ، " انسانی و حرارت از محیط زیست شهری به دلیل تهویه مطبوع ، " در 6 مارس در مجله تحقیقات ژئوفیزیک جو منتشر شده معرفی شده اند.

 

منبع:

www.enn.com

3228 بازدید
نظرات بازديد كنندگان:


  • Shiva height=
    Shiva | امتياز 1
    خیلی ممنون بابت اطلاع رسانیتون.
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: