سقف های سبز (با پوشش گیاهی)

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 23 / تیر / 1393    
ارسال کننده


تحقیقات جدید به اعتماد به نفس بیش از قبل دانشمندان برای حفظ ارزش های سقف های سبز منجر شد. نه تنها سقف های سبز که در پشت بام های آنها به پرورش گیاهان می پردازند باعث دوباره پر کردن پوشش گیاهی که به دلیل ساخت و سازها در سطح زمین از بین برده شده اند کمک می کند٬ آنها همچنین کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک می کنند.

حضور گیاهان به تبدیل مقداری از آب باران به بخار آب و برگشت آن به اتمسفر کمک می کنند. که به نوبه خود برای خنک کردن هوا کمک می کند. یک مطالعه در تورنتو تخمین می زند که اگر هر سقف بزرگ در این شهرستان برای اضافه کردن گونه های گیاهی به عنوان یک ملک ناظر اقدام کنند٬ این امر به میزان 2 درجه سانتیگراد به کاهش درجه حرارت محلی کمک می کند. علاوه بر این٬ ساختمان های دربسته با سقف های سبز در تابستان به طور قابل توجهی با کاهش هزینه های خنک کننده ساختمان خود روبرو می شوند.

در سال های اخیر، معماران به طور فزاینده سقف های سبز به طرح های خود را گنجانیده شده است، عمدتا به این دلیل که آنها مرسوم، مد روز هستند و اضافه ارزش زیبایی شناسی. آپارتمان ها در ساختمان های شهر نیویورک با پشت بام های سبز می تواند اجاره 16٪ بیشتر از کسانی که با سقف های معمولی هزینه است. دانشمندان امیدوارند که آنها می توانند کمک به تشویق بیشتر مردم به دنبال از طریق و با این رویکرد با توجه به داده ها. "تحقیق ما باید معماران و طراحان توجیه که آنها در حال کمک به محیط زیست با ترکیب سقف های سبز در طرح های خود را، گفت:" الیزابت گرانت، استاد معماری در ویرجینیا تک. "ما در حال پل زدن شکاف میان علم و طراحی."
 

در سال های اخیر٬ معماران به طور فزاینده سقف های سبز را به طرح های خود گنجانیده اند٬‌عمدتا به این دلیل که آنها به مد مرسوم شده اند و همچنین به خاطر ارزش زیبایی شناسی این سقف ها هست. آپارتمان ها در ساختمان های شهر نیویورک با پشت بام های سبز می توانند ۱۶٪ ارزش قیمتی از کسانی که سقف های معمولی دارند به اجاره داده شوند. دانشمندان امیدوارند که آنها بتوانند با این رویکرد و با توجه به داده های به دست آمده در این رابطه٬ مردم بیشتری را تشویق به این امر کنند. به گفته الیزابت گرانت٬‌ استاد معماری در ویرجینیاتک؛ تحقیقات ما باید به معماران و طراحان این توجیه را بدهد که آنها با طراحی سقف های سبز در پروژه های خود به محیط زیست کمک می کنند. ما در حال پل زدن شکاف بین علم و طراحی هستیم.

بامهای سبز همچنین یک راه فوق العاده برای کنترل آب طوفان ها هست، که به سرریز شدن سیستم های زهکشی و سیل های خیابانی در مناطق شهری منجر می شود. سقف های سنتی تنها در حدود 6٪ از آب باران را نگه می دارد درحالی که بام سبز ۵۰٪ از آن آب را حفظ کرده و در پشت بام نگه می دارد. حتی بام سبزهای که از یک "بستر عمیق" سیستم پیچیده تر استفاده شده است می تواند بیش از 80 درصد از آب باران را نگه دارد.

1923 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: