چرا آب کشیدن ظروف بازیافتی مهم است؟

موضوع اصلی : خبرهای زیست محیطی جهان 4 / مهر / 1393    
ارسال کننده


ترجمه: سعید علیزاده

می دانیم که بازیافت وسایل از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید زباله های قابل بازیافت را در طبیعت و یا سطل زباله رها کنیم٬ اما چقدر با دقت باید ظروف قابل بازیافت را قبل از فرستادنشان به مراکز بازیافت شستشو کنیم؟ برخی استدلال می کنند که: وقتی تعداد زیاد افرادی که از قوطی٬‌ بطری و شیشه ها و.... استفاده می کنند را در نظر بگیریم بازیافت زباله اصراف آب است.

در حالی که گروه دیگری نیز ادعا می کنند که لازم نیست ظروف شستشو داده شود، و برخی می گویند که واقعیت مابین این دو است.

پاسخ بازیافت کنند برای آب کشیدن وسایل قابل بازیافت به شما این می باشد:

آب کشیدن وسایل قابل بازیافت قبل از فرستادن آنها به مناطق بازیافت٬‌ کار را برای افرادی که در این زمینه اشتغال دارند راحت میکند. برای راحتی کارگرانی که در کارگاه های بازیافت کار میکنند محیط کاری تمیزتر و قابل قبول از لحاظ بهداشتی فراهم میکند. هیچ یک از ماها نمی خواهیم کارگران بازیافت کنند را آلوده به بیماری های کنیم.

پاسخ واقعیاین است که مورد نیاز شستشو می تواند بسته به جایی که شما هستند بررسی این راهنمای دستی برای گرفتن معاملات دقیق آن برای منطقه شما)  متفاوت است، اماخط پایین این استبله، شماهنوز هم نیاز به آبکشی مواد قابل بازیافت  با این حال،شما می توانید آن را به یک روش با انرژی کارآمد انجام دهد.

آب کشیدن وسایل قابل بازیافت قبل از قرار دادند آنها در سطل زباله مخصوص این کار این کمک را به تمیزی محیط خود شما و خانه شما نیز میکند. غذای باقی مانده در وسایل قابل بازیافت باعث جذب حشرات و حیوانات می شود که این کار مزاحمت و آلودگی برای شما و کارگرانی که قرار است با این وسایل برای بازیافت کار کنند خواهد داشت.

این کار باعث افزایش کیفیت بازیافت نیز می شود. بله٬‌ امروزه حتی بازیافت وسایل هم درجه بندی و قابل نمره دهی می باشند. حتی در سطل های بازیافتی که شهرداری ها در خیابان ها برای انداختن وسایل قابل بازیافت در دسترس مردم گذاشتن٬‌ حدالامکان تمام غذایی که در داخل آن ظرف می باشد را تمام کرده یا در سطل و جای مخصوص زباله های خیس بریزید. اینگونه وسایل قابل بازیافت نیاز به انرژی و شستشوی بیشتری برای طی فرایند بازیافت دارند که کار بازیافت را سخت تر و غیرقابل صرفه تر می نماید.

یکی از فاکتور های دسته بندی وسایل بازیافت که کارگران بازیافت این کار را انجام می دهند تمیزی وسایل است. وسایل تمیزتر نمره بیشتری دریافت می کنند و وسایل بازیافتی به عمل آمده از آنها به قیمت بیشتری فروخته می شود.

ممکن است که بگوید به من چه که کارخانه یا کارگاه بازیافت درآمدش بالا و یا پایین باشد ولی حتما کاهش درامد این کارگاه ها بر سلامت محیط زیست و کاهش قیمت وسایل بازیافتی که میفروشید تاثیز خواهد داشت اگر این کارگاه ها درامد کافی از بازیافت این وسایل نداشته باشند.

1847 بازدید
نظري براي اين مطلب وجود ندارد، شما اولين نفر باشيد!
ارسال نظر

نام:
ایمیل:
متن:
كد امنيتي:
درج کد امنیتی: